Sekmadienis, 28 balandžio, 2024

Fejerverkų fotografavimas išmaniuoju: kaip sukurti idealų kadrą?

Ar jau skaitėte?

Filmuoti galite ir telefonu. Nuotrauka Jacob Morch iš Unsplash.

Naujųjų nakties fejerverkai greitai papuoš ne tik dangų, bet ir asmenines socialinių tinklų paskyras. Tačiau juos užfiksuoti išmaniuoju telefonu ne visada pavyksta taip, kaip tikimės. Fejerverkai dažniausiai danguje atrodo daug įspūdingiau nei nuotraukose, yra dinamiški, greit besikeičiantys, pasirodo ir išnyksta staiga, o naktinė fotografija neretai tampa tikru iššūkiu. Todėl dalinamės patarimais, kaip per Naujuosius žibantis dangus galėtų patiktukais sužibėti ir socialinėje erdvėje.

- Reklama -

Pirmiausia – raskite vietą

Norėdami tobulos fejerverkų nuotraukos, pasiruoškite iš anksto – susiraskite tinkamą vietą fotografavimui. Kadrą papuoš ir plačiai besimatantis dangus, ir miesto architektūra, ir gamtos vaizdai. Taip sukursite ne tik puikią kompoziciją, bet ir įdomesnes nuotraukas. Ypač, jei fejerverkus stebėsite šalia vandens, kuris atspindi jų šviesas, suteikdamas kadrui daugiau dramatiškumo ir įspūdžio.

„Dangus, papildytas pribloškiančiais miesto ir gamtos vaizdais – tokią Naujųjų nakties kompoziciją įsivaizduoja daugelis. Ją sukurti lengva išmaniojo telefono fotoaparato plataus kampo objektyvu. Taip į kadrą telpa ne tik fejerverkai, bet ir peizažas“, – pataria mobiliųjų technologijų produktų vadovas Lietuvoje Audrius Granickas.

Stebėti Naujųjų dangų, be jokios abejonės, susirinks minios, galinčios užstoti tobulą kadrą. Todėl pasidairykite slaptų vietų, kuriose būsite vieni ir niekieno netrukdomi.

Kita svarbi detalė – fejerverkų pasirodymo pradžia yra pati svarbiausia nepriekaištingam kadrui. Tik tuo metu galima išbandyti, ar visas pasiruošimas fotografavimui tinkamas, ar būtent tokių nuotraukų tikitės. Fejerverkai danguje netrunka amžinybę, o sproginėdami sukuria dūmus, užtemdančius papildomus objektus nuotraukoje.

- Reklama -

Naktinis režimas – iššūkis ne visiems

Akivaizdu, kad fejerverkai pasirodo tamsoje, o būtent naktinė fotografija neretam išmaniajam yra tikras iššūkis. Todėl pirmasis patarimas – išjunkite blykstę. Ji skirta fotografuoti arti esančius objektus, o fejerverkai juk žibės danguje.

„Nors dažniausiai rekomenduojama rinktis rankinius telefono kameros nustatymus, gražų kadrą galima išgauti ir pasirinkus tinkamą scenarijų telefono kameros nustatymuose. Pavyzdžiui, naujajame „Huawei Nova 5T“ veikia „Super Night“ režimas: jį naudojant dirbtinis intelektas pats parenka reikiamus nustatymus, jaučia šviesą, pašalina „triukšmus“ ir kitas tamsoje kylančias problemas. Telefone veikiantis dirbtinis intelektas taip pat pasiūlys ne tik kurią nuotraukos vietą fokusuoti ir net kurioje vietoje centruoti nuotrauką“, – teigia A. Granickas.

Tiesa, norėdami geros kadro kokybės, pamirškite vaizdo artinimo funkciją. Ji apkarpo ir išdidina nuotrauką, suteikdama daugiau triukšmo ir neryškumo. Vaizdo artinimas fotografijos megapikselių skaičių gali sumažinti net 4 kartus, todėl rezultatas tikrai nedžiugins.

Jei nenorite fotografuoti – filmuokite

Net menkiausias rankos sudrebėjimas gali išlieti nuotrauką, todėl stabilus išmaniojo pagrindas – tiesiog būtinas. Šiuo atveju, išeitimi tampa telefonams pritaikyti trikojai. Jei jo neturite, galite rasti instrukciją, kaip stovą pasigaminti, arba pasinaudoti natūraliais nejudančiais stabilizatoriais – stulpu, siena, medžio kamienu.

Gražias nuotraukas galima išgauti ir pasinaudojus filmavimo režimu, o vėliau tiesiog iškerpant patinkančius kadrus iš vaizdo įrašo ir jais pasidalinant savo „Instagram“ paskyroje.

„Vaizdo įrašų redagavimo funkcija telefonuose smarkiai patobulėjo – dabar jie patys automatiškai sugeba atpažinti pasikartojančius objektus, siūlo automatinio redagavimo galimybę“, – pastebi A. Granickas.

Justė Karpavičiūtė
„Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse

TOP naujienos

Tikro festivalininko vasaros planas: 5 renginiai, kuriuos prisiminsite visus metus

Atėjus vasarai, prasideda festivalių bei renginių karštinė. Sunku gali būti ne tik išsirinkti, bet ir susigaudyti, nes šiuo metų laiku renginių organizatoriai vilioja kiekvieną...

Gydytoja dietologė pataria, koks maistas gali padėti išvengti onkologinių ligų

Mityba daro įtaką ne tik mūsų kasdienei savijautai, bet ir tam, kaip jausimės po kelerių ar net keliolikos metų. Įvairios ligos, taip pat onkologinės,...

Melagingai pranešta apie sprogmenis Šiaulių autobusų stotyje

Trečiadienio vakarą pranešta apie esą padėtus sprogmenis Šiaulių autobusų stotyje. Anots Šiaulių policijos, melagingas pranešimas iš 1989 m. gimusio vyro buvo gautas apie 20 val....

Ketinate šaldyti uogas ir taip sutaupyti? Svarbiausia nepamiršti 2 dalykų 

Vasarą besimėgaujant šviežiomis uogomis, verta nepamiršti pasirūpinti jų atsargomis ir žiemai. Puikus būdas – jas užšaldyti, mat taip uogos išsaugo didžiąją dalį vitaminų ir...

VRK užregistravo Darbo partiją prezidento rinkimų kampanijai

Pirmadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) savarankišku politinės kampanijos dalyviu prezidento rinkimuose užregistravo Darbo partiją, į prezidentus keliančią Andrių Mazuronį. A. Mazuronis yra devintasis registruotas politinės kampanijos dalyvis, ketinantis dalyvauti prezidento rinkimuose. VRK politinės kampanijos dalyvius registruos...

Pilvo skausmo pobūdis gali padėti atpažinti jį sukėlusią ligą – į ką svarbu atkreipti...

Skrandžio skausmas – daugeliui pažįstama būklė, kuria dažniausiai įvardijamas diskomfortas epigastrio srityje – viršutinėje vidurinėje pilvo dalyje, dar vadinamoje „po duobute“. Šį simptomą neretai lydi pykinimas, vėmimas, deginimas už krūtinkaulio ar pilnumo jausmas. Visgi,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS