Ketvirtadienis, 28 kovo, 2024

9 faktai, kuriuos svarbu žinoti, jeigu dar nekaupi arba sustabdei kaupimą II pakopos pensijoje

Ar jau skaitėte?

1 FAKTAS. Dirbantys pilnamečiai, jaunesni kaip 40 metų, kas trejus metus yra automatiškai įtraukiami į pensijų kaupimo sistemą.

- Reklama -

Pirmasis masinis kvietimas kaupti pensijai įvyko 2019 m., įgyvendinant pensijų kaupimo reformą. Šiemet pirmąjį pusmetį vyks pakartotinis įtraukimas kaupti pensijai II pakopoje, jeigu 2019 m. dirbantysis buvo automatiškai įtrauktas į pensijų kaupimą, bet atsisakė kaupti, arba sustabdė papildomą kaupimą.

Visi šie žmonės iki 2022 m. birželio 30 d. turės apsispręsti dėl dalyvavimo pensijų kaupime.

2 FAKTAS. Žmonės, sustabdę pensijų kaupimo įmokų pervedimą, bet kuriuo metu gali savo iniciatyva vėl atnaujinti kaupimą pensijai.

3 FAKTAS. Iš „Sodros“ gavę pranešimą, kad esate įtraukti į pensijų kaupimą, galite: nieko nedaryti, atsisakyti kaupti arba sudaryti naują sutartį su savo pasirinkta pensijų kaupimo bendrove.

Jeigu pasirinksite nieko nedaryti, nuo 2022 m. liepos 1 d. pradėsite kaupti arba atnaujinsite kaupimą „Sodros“ atsitiktiniu būdu parinktame pensijų fonde arba tame pensijų fonde, kuriame šiuo metu jau investuojamas jūsų turimas sukauptas pensijų turtas.

- Reklama -

Jeigu norite atsisakyti kaupti, turite „Sodrai“ pateikti atsisakymą raštu, asmeniškai arba per „Sodros“ elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą.

Jei ketinate pradėti kaupti ar atnaujinti pensijų kaupimą, tačiau jūsų netenkina „Sodros“ atsitiktiniu būdu parinktas pensijų fondas ar pensijų kaupimo bendrovė, galite sudaryti sutartį su savo pasirinkta pensijų kaupimo bendrove arba pakeisti pensijų fondą.

4 FAKTAS. Pasitikrinti, ar vėl esate įtraukti į II pakopos pensijų kaupimą, galite prisijungę prie asmeninės „Sodros“ paskyros.

5 FAKTAS. Nuspręsti, ar norite kaupti, ar atsisakyti kaupti galite iki 2022 m. birželio 30 d.

6 FAKTAS. Pensijų kaupimo įmokos dydžius galima pasirinkti.

Pasirinkus kaupti maksimaliai, pensijų įmokos dydis, skaičiuojamas nuo pensijų fondo dalyvio pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, sudaro 3 proc. Valstybė prisideda 1,5 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio (VDU).

Pasirinkus kaupti etapais, 2022 m. šis įmokos dydis sudarytų 2,7 proc., o 2023 m. ir vėlesniais – 3 proc. Valstybė prisideda atitinkamai 1,2 ir 1,5 proc. šalies VDU. Asmeniui pageidaujant, jau 2022 metais gali būti pervedama 3 proc. dalyvio pajamų įmoka ir 1,5 proc. valstybės įmoka.

7 FAKTAS. Jei žmogus praranda darbą ir netenka darbo pajamų, įmokos pensijų kaupimui nenuskaičiuojamos.

Jeigu pablogėja asmens finansinė situacija, galima pasinaudoti „kaupimo atostogomis“, – kaupime padaryti 12 mėnesių pertrauką. “Kaupimo atostogos” galimos tada, kai asmuo dirba ir gauna darbo užmokestį.

8 FAKTAS. Pasak ekspertų, kaupimas prasmingas, kai nepertraukiamai trunka ne trumpiau nei 25–30 metų.

9 FAKTAS. Nusprendusieji kaupti gali pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata.

Nusprendusieji kaupti daugiau nei numatytieji 3 proc., galės pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata – šių įmokų dydžiu mažinamos apmokestinamosios pajamos. Vadinasi, deklaravus pajamas galima susigrąžinti dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

Jeigu prie darbuotojo kaupimo pensijų fonde papildomai prisidės darbdavys, jam taip pat bus taikoma pajamų mokesčio lengvata.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

TOP naujienos

Lietuviški kruasanai ir ant prancūzų stalų: technologai atskleidė jų kokybės paslaptis

Sausio 30-ąją minima Tarptautinė kruasanų diena. Ko gero kiekvienas esame ragavę prancūziškus ragelius, tačiau patiems juos pasigaminti prireikia ne tik laiko, bet ir įgūdžių....

Naujų būstų rezervacijų banga Vilniuje neslūgsta

Vilniaus naujų būstų kol kas kopia aukštyn: spalio mėnesį, išankstiniais „Citus“ duomenimis, rezervuoti 627 butai ir kotedžai. Iš viso per 10 šių metų mėnesių...

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Vakar Teisme pradėta nagrinėti didelio mąsto sukčiavimo byla, susijusi su 47 metų vyru, kuris įtariamas įvairiuose Lietuvos miestuose, dažniausiai, moterims siūlęs užsiimti įvairiausiais verslais...

Svarbu žinoti: pajamų deklaravimas ir įmokos „Sodrai“

Savarankiškai dirbantys gyventojai jau gali deklaruoti 2019 metų pajamas Valstybinei mokesčių inspekcijai. Deklaravus pajamas gyventojams atsiranda ir prievolė sumokėti „Sodrai“ socialinio draudimo įmokas. Dėl ekstremalios...

Gydytojas įspėjo: vengdami spręsti alkūnės problemas rizikuojate prarasti savarankiškumą

Žmonės dažnai klaidingai galvoja, kad stingimas, strigimas ar skausmas alkūnės srityje praeis savaime ir jokių veiksmų imtis nereikia. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Ortopedijos-traumatologijos centro gydytojas ortopedas traumatologas Justinas Vaičiulis sako, kad ignoruojami simptomai laikui bėgant...

Dietologė ragina suklusti studentus: jei kankina nuovargis, mieguistumas bei sunkumas susikaupti – metas susirūpinti...

Netrukus po vasaros atostogų sugūžės į mokslus sugrįžę studentai. Įsivažiavus į paskaitų, seminarų bei atsiskaitymų ritmą, neretai nuošalyje lieka sveikatai palankios mitybos režimas. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė atkreipia dėmesį, kad studentų jaučiamas nuolatinis...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS