Šeštadienis, 4 gegužės, 2024

Ką svarbu žinoti mokinių tėvams dėl vaikų mokymosi nuotoliniu būdu?

Ar jau skaitėte?

Nuotolinis mokymasis. Nuotrauka Annie Spratt iš Unsplash.

Nuo kovo 30 d., pasibaigus mokinių atostogoms, darželiuose, mokyklose vyks ugdymas nuotoliniu būdu. Kadangi tai neįprasta ir visiems nauja situacija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė patarimų mokinių tėvams, kaip reguliuoti vaiko darbotvarkę, stebėti jo mokymąsi, kontaktuoti su mokykla ir mokytojais.

- Reklama -

Priemonės. Mokyklos jau turi būti susisiekusios su mokiniais ir šeimomis, išsiaiškinusios, kokias priemones – kompiuterį, išmanųjį telefoną, interneto ryšį – mokiniai namie turi, ko trūksta. Priemonėmis mokykla mokinius aprūpins, kai tik galės.

Jeigu šeimoje yra ne vienas mokyklinio amžiaus vaikas ir neturite kelių kompiuterių, nedelsdami kreipkitės į mokyklą.

Dienotvarkė. Kartu su vaiku nustatykite reguliarų dienos režimą, kurio jis privalo laikytis, kaip kad ir eidamas į mokyklą. Pasirūpinkite, kad vaikas laiku atsikeltų, pavalgytų, laiku eitų miegoti, pasportuotų, kasdien pajudėtų. Jei įmanoma, mokymuisi parinkite ramią, šviesią patalpą, kurioje įrengtas saugus elektros tinklas, o internetas veikia be trikdžių.


Audioknyga: 5oo dienų su Saudo Arabijos princu

Tomo Krisčiūno audioknyga „500 dienų su Saudo Arabijos princu“ – tikrais faktais paremta istorija su realybėje egzistuojančiomis vietovėmis, žmonėmis, jų vardais, pavardėmis bei įmonių pavadinimais. Tomas Krisčiūnas pasakoja savo istoriją nuo verslo žlugimo iki pasirinkimo gyventi įdomų gyvenimą, nepaisant visų smūgių žemiau juostos….


Pagalba. Mokyklos pateiks konkrečius patarimus, kaip prisijungti prie virtualių konferencijų kambarių, vaizdo pokalbių. Kai kurios mokyklos yra paskyrusios ir IT konsultantus mokiniams bei tėvams.

- Reklama -

Tvarkaraštis. Mokyklos yra parengusios pamokų tvarkaraščius, su jais supažindina mokinius ir jų tėvus. Mokykla gali spręsti dėl pamokų skaičiaus per savaitę. Jis gali būti kitoks nei anksčiau, kai mokykla dirbo įprastu režimu.

Pamokos. Pamokos trukmė gali būti ne 45 min. Ji priklausys nuo pamokos scenarijaus, skiriamų užduočių, pamokos tikslų. Pamoka gali būti su trumpomis pertraukėlėmis. Nuotoliniu būdu bus vedamos visų dalykų, taip pat ir kūno kultūros, technologinio ugdymo, muzikos ir kt. pamokos.

Namų darbai. Ar mokiniams skirti namų darbų užduotis, bus susitariama mokykloje. Veikiausiai užduotys bus kitokios. Pvz., mokinys, atlikęs užduotį, ją turės nufotografuoti, įkelti į mokymosi aplinką.

Vertinimas. Kiekvienas mokytojas iš anksto informuos mokinius apie pasiekimų vertinimą: ar jis išlieka toks pats, kaip anksčiau, ar kinta. Mokytojai atsižvelgs į tai, ar visi vaikai turėjo galimybes vienodu laiku įsijungti į nuotolinį mokymą, ar turėjo reikiamas priemones.

Palaikymas. Palaikykite savo vaikų, ypač jaunesnių, motyvaciją mokytis, nes jiems gali trūkti mokytojo vadovavimo. Paklauskite vaiko, kaip jam sekasi, ką uždavė mokytojai, ko jis išmoko, kaip buvo įvertintas. Jei reikia, pasiūlykite pagalbą. Paprašykite savo vaiko išmokyti jus naujų dalykų. Pradinukui padėkite susidaryti dienos mokymosi planą.

Bendravimas su vaiku. Šiuo metu su vaiku geriau bendrauti daugiau: padrąsinkite, priminkite, kad patirti sunkumų mokantis ir atliekant paskirtas užduotis yra normalu. Taip pat normalu ir tai, kad mokymosi tempas bent iš pradžių bus lėtesnis, galbūt ne viską pasiseks atlikti laiku.

Bendravimas su mokytoju. Kaip ir iki šiol, tėvai galės sekti vaiko pažangą el. dienyne, taip pat susisiekti su mokytojais telefonu, elektroniniu paštu, kitomis nuotolinio komunikavimo priemonėmis. Mokykla pasirinks būdus, kaip bendraus su mokinių tėvais, kaip organizuos virtualius susitikimus.

Švietimo pagalba. Virtualiu būdu galės būti teikiamos ir logopedo individualios pratybos. Jeigu reikės, vaizdo konferencijomis, telefonu, el. paštu konsultuos ir socialiniai pedagogai, psichologai.

Būreliai. Vaikams vyks ir neformaliojo ugdymo užsiėmimai, kuriuos įmanoma rengti nuotoliniu būdu.

Daugiau informacijos apie nuotolinį mokymą interneto puslapyje www.nsa.smm.lt/nuotolinis.

TOP naujienos

Įsigykite pigiau riešutų ir džiovintų vaisių „Rimi“ bei gardinkite jais patiekalus: ypač tiks Velykų pyragui

Riešutai – mitybą įvairiais metų laikais praturtinantis maisto produktas, savo didžiuliu naudingųjų medžiagų kiekiu prisidedantis prie geresnės savijautos. Pasak gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės,...

Šiauliuose apvogtas namas: pasisavinta daiktų už daugiau kaip 26 tūkst. eurų

Šiauliuose apvogtas gyvenamasis namas, nuostoliai diekia daugiau kai 26 tūkst. eurų, praneša policija. Teisėsaugos duomenimis, šeštadienį, 14 val. 50 min. į Šiaulių apskr. VPK kreipėsi...

Horoskopai spalio 20 dienai

AVINASNeignoruokite gyvenimo, netelpančio į jūsų profesinių interesų rėmus.Jūsų artimieji pasiilgę meilės ir dėmesio. Šįvakar priimkite nuoširdžią dovaną, bet nesijauskite dėl jos įsipareigojęs. JAUTISAr dar nepabodo...

Joniškio rajone pas vyrą automobilyje rasti 18 vazonėlių su kanapėmis

Joniškio rajone ketvirtadienį pas vyrą automobilyje rasti 18 vazonėlių su nepluoštinėmis kanapėmis, pranešė policija. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, 19 val. 10 min. Beržininkų...

Kelyje Klaipėda-Palanga partrenktas žmogus

Socialiniame tinkle „Facebook“ ReidasTV pasidalino informacija apie avariją. „Kelyje Klaipėda-Palanga partrenktas žmogus. Aiškėja, kad žuvo pusamžė moteris. Incidente dalyvavo du automobiliai. BMW ir MB. Vienas partrenkė staiga į kelią įšėjusią moterį, kitas pervažiavo“, – rašo ReidasTV. Gruodžio 29 d....

Žinomas socialinių tinklų turinio kūrėjas B. Lastauskas: „Dirbant bet kokį darbą svarbiausia yra smalsumas“

Puikiai Lietuvoje žinomas rašytojas, komikas ir socialinių tinklų turinio kūrėjas Benas Lastauskas dirbti pradėjo dar būdamas mokykloje. Tuo metu jis atlikinėjo įvairius pagalbinius darbus, vėliau tapo prekybos tinklo „Rimi“ apsaugos darbuotoju, o galiausiai karjerą...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS