Penktadienis, 29 kovo, 2024

Paplūdimyje išmanieji telefonai nukenčia ne tik nuo vandens ar vagišių

Ar jau skaitėte?

Per atostogas į paplūdimius kartu keliaujantys išmanieji telefonai rizikuoja tapti ne tik vagišių taikiniu ar nukentėti nuo vandens. Net ir iš pažiūros saugiai palikti ant kranto jie gali perkaisti nuo tiesioginių saulės spindulių ar įkaitusios žemės, pribyrėti smėlio, perspėja draudikai.

- Reklama -

Viena iš Lietuvoje veikiančių draudimo bendrovė pastebi, kad per dvejus metus žalų dėl išmaniųjų įrenginių praradimų ar nepataisomų sugadinimų skaičius išaugo net dvigubai, o vidutiniai klientų patiriami nuostoliai per šį laikotarpį padidėjo nuo 300 iki 500 eurų.

„Nauji, materialine ir moraline prasme brangūs išmanieji įrenginiai užima nemažą dalį mūsų gyvenimo. Atostogų metu jie tarnauja kaip žemėlapiai, GPS, atsiskaitymo priemonė, jais fotografuojame, filmuojame, dalinamės įspūdžiais ir bendraujame socialiniuose tinkluose. Sugedus tokiam įrenginiui ar jį praradę, netenkame ir daug svarbios informacijos, istorijos, prisijungimų. Ir tam dažnai net nebūtina artintis prie vandens“, – sako draudimo bendrovės Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Marekas Ernestas Goliančikas.

Deginanti saulė

Tiesioginiai saulės spinduliai, spiginantys tiesiai į telefoną, jam tikrai neišeis į naudą. Dėl to gali įskilti ekranas, sugesti baterija, kai kurie įrenginiai netgi sprogsta. Saulės poveikį gali sustiprinti ir veikiančios energijai imlios mobiliosios programėlės, kurios leidžia kaisti telefonui iš vidaus.

„Jeigu imate telefoną į paplūdimį, pasistenkite sumažinti jo apkrovas išjungdami nereikalingus puslapius ar nenaudojamas programėles, o poilsiaudami nelaikykite jo po tiesioginiais saulės spinduliais. Jei nesinaudojate, geriau įkiškite išmanųjį tarp sauso rankšluosčio klosčių, po drabužiais ar pasidėkite į rankinę. Nepatartina dėti ir ant įkaitusio žemės paviršiaus, nes tai irgi nepridės įrenginiui ilgaamžiškumo“, – teigia M.E. Goliančikas.

- Reklama -

Jeigu pajutote, kad telefonas įkaitęs, patraukite jį į pavėsį, išjunkite GPS, wi-fi – leiskite jam pailsėti ir atvėsti.

Smėlio smiltelės

Dar viena rizika – paplūdimyje yra ypač smulkios smėlio smiltelės, kurios gali subraižyti ekraną. Be to, jos geba prasiskverbti pro smulkiausią plyšį.

Tad prieš einant į paplūdimį nepakanka patikrinti, ar gerai uždarytas telefono korpusas – vis tik didžiausia terpe smėlio smiltelėms patekti yra laikomos ausinėms įjungti ir įkrovikliui skirtos angos. Jeigu išmaniuoju telefonu planuojate naudotis, šias angas geriausia laikinai užklijuoti lipnia juostele ar pleistro gabaliuku.

Visą aparatą gali padėti apsaugoti permatomas polietileninis maišelis užspaudžiamu kraštu, o dar labiau – specialus vandens nepraleidžiantis įdėklas išmaniajam.

Vagišiai

Paplūdimiuose pavagiami daiktai – nemari klasika. Ilgapirščius masina piniginės, įvairi garso technika ir, žinoma, išmanieji įrenginiai. Kai nusižiūrima auka ir dominantys daiktai, veikiama žaibiškai, o atsipalaidavę poilsiautojai anaiptol ne iškart pastebi, jog buvo apvogti.

Pasak M.E. Goliančiko, patikimiausias būdas apsisaugoti nuo tokių vagysčių – į paplūdimį nesinešti pinigų, dokumentų, telefonų ir kitų vertingų daiktų. Ne išeitis ir prašyti kaimynų „užmesti akį į daiktus“ – pirmiausia, jie neprivalo atlikti signalizacijos ar privačios apsaugos funkcijas, antra, nežinote, ar neprašote tokios paslaugos pačių vagišių.

„Jau nuo liepos 25 dienos mobiliojo ryšio operatoriai pradeda blokuoti pamestus, pavogtus ar neteisėtai įgytus telefonus. Tai sveikintina iniciatyva, tačiau kaip ji veiks realiai – dar pamatysime. Norisi tikėtis, kad tai efektyviai atbaidys nuo noro savintis svetimus telefonus ir išmaniuosius įrenginius, o kol kas patarimas būtų vienas: saugokite brangius daiktus kaip savo akį“, – tvirtina M.E. Goliančikas.

Raimonda Mailaitė
Marketingo ir komunikacijos projektų vadovė
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialas

Photo by Alex Perez on Unsplash

TOP naujienos

Turintiems stabilias pajamas užsienyje – paskolos būstui itin palankiomis sąlygomis

KREDA, vienijanti 11 šalies kredito unijų, kviečia emigracijoje dirbančius ir apie nuosavus namus Lietuvoje galvojančius tautiečius įvertinti naujus finansinių paslaugų grupės pasiūlymus. „Net ir turint...

Valstybinės ir vietinės reikšmės keliams remontuoti skirta per 23 mln. eurų

Šiais metais numatomiems atlikti Lietuvos kelių remonto darbams papildomai skiriama 23,3 mln. eurų. Šios investicijos skirtos susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu, įgyvendinant Ekonomikos skatinimo...

Birutės parke – Palangos istorijos atgimimas

Palangos Birutės parke pirmąjį rudens šeštadienį lankytojų žvilgsnius ir mintis prikaustė nebyliai pasakojama kurorto istorija – buvo minima Birutės parko diena, šiemet dedikuojama Palangos...

Kauno policija ieško nemažą pinigų sumą pametusio žmogaus

Šią istoriją būtų galima vadinti laiminga, jei pareigūnams pavyktų surasti pamestų pinigų savininką ir jam juos grąžinti. Jau savaitė, kaip Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato...

10 mitų apie duoną: mitybos specialistė Rūta Beišytė-Aminova paaiškino, kas tiesa, kas – melas

Visuomenėje įsigalint sveikos gyvensenos kultui, dažnas žmogus vis daugiau dėmesio ima skirti mitybai – stengiasi rinktis kuo sveikesnius produktus ir skuba atsisakyti to, ką mano esant mažiau vertinga. Vis dėlto specialistai pastebi, kad dauguma...

Kupiškio policijos pareigūnams praneštą, jog kažkas nuniokojo kapą

Balandžio 5 dieną 16 val. pranešta, kad Kupiškyje, Kapų g., nuverstas ir suskilęs granito paminklas ir išmėtyti granito antkapio bortai. Nuostolis 600 eurų. Policijos departamento informacija  

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS