Tiriamas vandens užteršimo atvejis Marijampolėje

0
258

Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai informavo, kad miesto gyventojams UAB „Sūduvos vandenys” tiekiamame geriamajame vandenyje pastebėta bestuburių lervų. Dėl susidariusios situacijos Marijampolės savivaldybėje skubiai sušauktas visų institucijų pareigūnų posėdis, kuriame dalyvavo VMVT ir Marijampolės VMVT atstovai, numatytas veiksmų planas situacijai spręsti.

Mėginiai pateikti ištirti Nacionaliniam maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutui (NMVRVI). Remdamasis laboratorinių tyrimų rezultatais NMVRVI informavo, kad geriamajame vandenyje rastos bestuburių lervos nekelia pavojaus žmonių sveikatai, tačiau jų buvimas yra nepriimtinas ir neestetiškas. Vandens tyrimai tęsiami.

UAB „Sūduvos vandenys” vykdo viešai tiekiamo vandens tinklų valymą – plauna vandentiekio tinklus ir chloru dezinfekuoja vandenį.

VMVT specialistai rekomenduoja Marijampolės miesto gyventojams, kuriems vandenį tiekia UAB „Sūduvos vandenys”, vartoti jį tik virintą, iki atskiro Marijampolės savivaldybės pranešimo.

Jurgita Savickaitė
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
vyriausioji patarėja, atstovė spaudai