Savivaldybės ir gyventojų bendradarbiavimas leidžia greičiau asfaltuoti gatves

0
336

2015 m. Klaipėdos rajono savivaldybės taryba patvirtino fizinių ar juridinių asmenų, pageidaujančių skirti tikslinių lėšų Klaipėdos rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių juostoje valstybinėje žemėje esantiems kelių statiniams, pasiūlymų teikimo, vertinimo, pripažinimo tinkamais įgyvendinti ir finansavimo tvarkos aprašą, pagal kurį Klaipėdos rajono savivaldybės vietinės reikšmės keliai ir gatvės gali būti asfaltuojami prisidedant gyventojams.

Pasak vicemerės Rūtos Cirtautaitės, vis daugiau gyventojų naudojasi šia galimybe taip išsiasfaltuodami gatves greičiau, nelaukdami bendroje eilėje. Savivaldybė gyventojams, norintiems išsiasfaltuoti gatvę, kompensuoja iki 50 proc. sumos, reikalingos darbams vykdyti.

„2016 metų rugsėjo mėnesį pradėjome šią programą ir kvietėme gyventojus teikti paraiškas gauti finansavimą gatvių asfaltavimui 2017 m. Tą kartą iš rajono gyventojų sulaukėme 5 paraiškų, pripažintų tinkamomis įgyvendinti. Pirmoji buvo sutvarkyta Purmalių k. Versmės g. už 19849,45 Eur. Kitų gatvių asfaltavimo darbų vykdymas persikėlė į 2018 m. dėl koreguotų projektinių sprendinių, pavyzdžiui, Purmalių kaime esančios Purmalių gatvės projektavimo darbus reikėjo atlikti iš naujo, o kiti pareiškėjai susidūrė su finansinėmis problemomis, todėl užsitęsė viešieji pirkimai. 2017 m. darbų vykdymą sustabdė ir nepalankūs orai, skandinę ne tik Klaipėdos rajoną, bet ir visą Lietuvą. Vis dėlto šiemet baigti Trušelių k. Agilos g. atkarpos remonto ir Lelių k. Alyvų g. remonto darbai. Iš viso nuo projekto vykdymo pradžios pagal šią programą atlikta darbų už 211 170 eurų. Pusė šių lėšų – gyventojų, o ne Savivaldybės biudžeto pinigai“, – teigė vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Statybos ir kelių priežiūros skyriaus specialistas Jonas Jackus, kuruojantis šios programos vykdymą, pasakojo, kad gatvių būtų išasfaltuota ir daugiau, tačiau kelią tam užkerta sudėtingos viešųjų pirkimų procedūros bei tai, kad žmonės neįvertina savo finansinės situacijos, darbų kainos ir tikisi išasfaltuoti gatvę už itin mažą kainą. Pavyzdžiui, Ketvergių k. Tvenkinio g. remonto darbams paskelbtas pakartotinis pirkimas, o Purmalių k. Purmalių g. remonto darbų pirkimas neįvyko jau du kartus. Šių gatvių asfaltavimo preliminari vertė – 180 tūkst. eurų.

Prašymus dalyvauti 2018 m. gatvių asfaltavimo finansavimo programoje pateikė 10 rajono gyventojų, gyventojų grupių. 2 iš jų buvo pripažinti netinkami finansuoti, o 1 pareiškėjas pranešė, kad projekto vykdyti negalės. Šiuo metu jau baigti projektų tikslinimo darbai ir parinktas rangovas Grabių k. Pamiškės g. remonto darbams, kurių vertė – beveik 120 tūkst. eurų. Vyksta viešieji pirkimai Peskojų k. Rąžės ir Mėnesienos g. bei Ketvergių k. Tvenkinio g. remonto darbų rangovui parinkti. Asfaltavimo jau laukia ir Slengių k. Lietaus g., Purmalių k. Putinų g., Girkalių k. Draugystės g., Aukštkiemių g. Sendvario seniūnijoje ir Budrikių g., Budrikių k.

„Kviečiu Klaipėdos rajono gyventojus susipažinti su šia finansavimo programa ir, įvertinus savo finansines galimybes, pasikonsultavus su Savivaldybės specialistais, dalyvauti šioje programoje. Labai džiaugiamės, kad gyventojai prisideda prie tokių projektų įgyvendinimo. Savivaldybės biudžetas nėra begalinis, jo lėšos reikalingos įvairiausioms sritims, todėl eilės, kol bus išasfaltuota viena ar kita gatvė, tenka laukti. Gyventojų, kurie patys prisideda prie gatvės asfaltavimo, prašymai nagrinėjami ne eilės tvarka, todėl jie asfaltuotu keliu gali džiaugtis greičiau nei kiti. Kai žmonės prisideda prie gatvių asfaltavimo savo lėšomis, tuomet viskas vyksta ne tik greičiau, bet ir pati gatvė yra labiau saugoma: asfaltuota gatvė nekasinėjama, gyventojai rūpinasi, kad ja nevažinėtų sunkiasvoriai automobiliai ir pan. Jei jūsų gatvei reikia remonto, kviečiu susitikti su kaimynais ir apsvarstyti galimybę prisidėti prie savo gatvelės asfaltavimo, o tuomet – teikti pasiūlymą Savivaldybei. Su finansavimo programa galite susipažinti interneto puslapyje www.klaipedos-r.lt arba konsultuotis su Statybos ir kelių priežiūros skyriaus specialistu Jonu Jackumi (jonas.jackus@klaipedos-r.lt)“, – ragino mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Strakšytė
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos
Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė